Ndryshimi mes inspektimeve të "Panorama Sport (gazetë)"

ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:Gazeta Panorama Sport.JPG|thumb|200px]]
"Panorama Sport" është, botim i "Panorama Group". Aktualisht është nja nga gazetat më prestigjioze sportive në vend. Eshtë themeluar më 21 mars të vitit 2004 dhe ka mundur që jo vetëm të fitojë terren ne shtypin e përditshëm sportiv, por tanimë konsiderohet si një ndër gazetat më të shitura dhe më cilësore në vend. Në Shqipëri vlerësohet si një nga mediat sportive opozitare. "Panorama Sport" ka një tirazh mesatar prej 80008 mijë kopjesh. Kryeredaktor i saj është Jetmir Halilaj, ndërsa Zv.Kryeredaktor është Fation Shehu. Kjo gazetë ka arritur të fitojë ndjeshëm lexuesin sportiv, falë pasqyrimit real të çdo lajmi dhe problematike. Ndërkohë është e vetmja gazetë sportive që ka rubrika si "Dossier", apo që i kushton më shumë hapësirë lajmit të sportit shqiptar dhe atij të huaj.
 
 
==Lidhje të jashtme==
Anonymous user