Ndryshimi mes inspektimeve të "Pupo Shyti"

No change in size ,  11 vjet më parë
== Vizioni i Tregtarit ==
Fale funksionit, aftësive profesionale dhe përvojës në pune, Pupo Shyti ka qenë në shumë delegacione qeveritare, ekonomike dhe tregtare, për marrëdhëniet më jashtë, si anëtar, zv. kryetar dhe kryetar delegacioni.
Ka qenë pjesëmarrës në përgatitjen e pothuajse të gjitha marrëveshjeve 5- vjeçare ekonomike-tregtare, me klering dhe kredi me ish B.S., [[ÇekosllovakiÇekosllovakinë]], RD Gjermanë, Poloninë dhe Kinën. Ka marrë pjesë si anëtar delegacioni qeveritar, në disa nga mbledhjet vjetore të Këshillit Ekonomik të Ndihmës Reciproke (KNERN). Në vitin [[1961]] në [[Romë]] dhe Firencë ka kryesuar bisedimet për blerjen e vaporit "Vlora" dhe për Uzinën e Prodhimit të Plehrave Azotike (e cila u ndërtua në Fier) me firmën italiane "Nuovo Pignone".
 
[[Figura:P.Shyti.jpg|thumb|400px|P.Shyti]]
10.357

edits