Dallime mes rishikimeve të "Oliver Kahn"

4 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: uk:Олівер Кан; cosmetic changes
v (roboti ndryshoj: uk:Олівер Кан; cosmetic changes)
[[FiguraSkeda:Oliver Kahn 06-2004.jpg|thumb|right|300px]]
 
[[Oliver Kan]] (Oliver Kahn) është lindur më 15 qershor [[1969]] në Karlsruhe , Baden-Vytenberg, [[Gjermani]], është futbollist gjerman dhe njëri ndër portierët më të mirë. Ka luajtur për reprezenacioni e Gjermanisë nga viti 1995-2006 dhe për KF Bajern nga viti 1994 deri në vitin 2008.
 
 
 
 
== Biografia ==
 
 
== Shih edhe ==
* [http://www.oliver-kahn.de/ faqe personale]
 
[[CategoryKategoria:Futbollistë gjermanë]]
 
[[ar:أوليفر كان]]
[[sv:Oliver Kahn]]
[[tr:Oliver Kahn]]
[[uk:Кан Олівер Кан]]
[[vi:Oliver Kahn]]
[[zh:奥利弗·卡恩]]