Ndryshimi mes inspektimeve të "11 Mars"

37 bytes added ,  10 vjet më parë
v
roboti shtoj: ur:11 مارچ ndryshoj: ar:ملحق:11 مارس; cosmetic changes
v (roboti shtoj: bcl:Marso 11)
v (roboti shtoj: ur:11 مارچ ndryshoj: ar:ملحق:11 مارس; cosmetic changes)
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 31|Shkurt|Mars|Prill}}
 
== Ngjarje ==
* [[1702]] – Në [[Londra|Londër]] publikohet gazeta e parë ditore në gjuhën angleze „[[The Daily Courant]]“
* [[1981]] - Në [[Prishtinë]] filluan demonstratat studentore.
* [[2004]] - Në sukmin terorist në Madrid humben jetën 200 njerz.
 
== Lindje ==
{{MARS}}
* [[1544]] - [[Torquato Tasso]], poet italinë
* [[1963]] - [[Azem Hajdari]], politikan shqiptar
 
== Vdekje ==
* [[1948]] - [[Frano Gjini]], filozof dhe teolog shqiptar
* [[2006]] - [[Slobodan Milosheviq]], diktator, president i [[Serbia|Serbisë]] dhe Jugosllavisë
 
== Festa dhe përvjetore ==
 
[[categoryKategoria:Mars]]
 
[[af:11 Maart]]
[[an:11 de marzo]]
[[ar:ملحق:11 مارس]]
[[arz:11 مارس]]
[[ast:11 de marzu]]
[[tt:11. Mart]]
[[uk:11 березня]]
[[ur:11 مارچ]]
[[uz:11-mart]]
[[vec:11 de marso]]