Dallime mes rishikimeve të "John Quincy Adams"

v
roboti shtoj: yo:John Quincy Adams; cosmetic changes
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti shtoj: yo:John Quincy Adams; cosmetic changes)
[[FiguraSkeda:John Quincy Adams.jpg|thumb|John Quincy Adams]]
'''John Quincy Adams''' lindi më [[11 korrik]] [[1767]] në [[Braintree (Massachusetts)|Braintree]] (prej 1792: [[Quincy (Massachusetts)|Quincy]]) në [[Massachusetts]]; vdiq më [[23 shkurt]] [[1848]] në [[Washington D. C.]], ishte [[Politikan]] i [[ShBA]] dhe i gjashti [[Presidentët e SHBA|President i ShBA]] prej [[4 mars]] [[1825]] deri më [[4 mars]] [[1829]] dhe i biri [[Presidentët e SHBA|Presidentit]] [[John Adams]].
 
 
{{Presidentët e SHBA}}
 
[[CategoryKategoria:Politikanë amerikanë]]
[[CategoryKategoria:Kryetarë të ShBA-ve]]
[[CategoryKategoria:Lindje 1767]]
[[CategoryKategoria:Vdekje 1848]]
 
[[ang:John Quincy Adams]]
[[war:John Quincy Adams]]
[[yi:זשאן קווינסי עדעמס]]
[[yo:John Quincy Adams]]
[[zh:约翰·昆西·亚当斯]]
[[zh-min-nan:John Quincy Adams]]