Ndryshimi mes inspektimeve të "Adware"

5 bytes added ,  10 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: ar:أدوير; cosmetic changes
v (roboti shtoj: ca:Adware)
v (roboti ndryshoj: ar:أدوير; cosmetic changes)
 
Kufiri në mes të veglave të tilla të futura, me shtesa dhe të veglave spiunuese ([[spyware]]) është vështirë të dallohet nga përdoruesi i zakonshëm. Disa financues të reklamave të këtyre programeve shërbehen me pakë të dhëna mbi përdoruesin mirëpo vetë ekzistenca e të dhënave të lidhura lë të vihet në konkluzione për veti të përdoruesit dhe për këtë arsye bien në kundërshtim me mbrojtjen e të dhënave mbi personat.
 
[[Category:Internet]]
{{interneti}}
 
[[arKategoria:AdwareInternet]]
 
[[ar:أدوير]]
[[ca:Adware]]
[[cs:Adware]]