Dallime mes rishikimeve të "Kozmogonia"

2.045 bytes added ,  11 vjet më parë
Faqe e re: '''Kozmogonia''' (gr. ''κοσμογονία'' „lindja e botës, botëkrijimi“), është çdo teori që merret me lindjen dhe prejardhjen e botës a...
(Faqe e re: '''Kozmogonia''' (gr. ''κοσμογονία'' „lindja e botës, botëkrijimi“), është çdo teori që merret me lindjen dhe prejardhjen e botës a...)
(Pa ndryshime)