Dallime mes rishikimeve të "Parajsa"

388 bytes added ,  11 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
 
Sipas argumenteve Islame parajsa është një vend i ndarë ku njerëzit do të ndahen sipas përkushtimit dhe devotshmërisë në nivele të ndryshme të parajsës.
==Parajsa në judaizëm==
 
==Parajsa sipas Dëshmitarëve të Jehovës==
==Parajsa sipas mormonëve==
== Shiko edhe ==
* [[Ferri]]
* [[Goloka]]
* [[Kopshti i Edenit]]
* [[Nirvana]]
* [[Purgatori]]
* [[Valhalla]]
* [[Utopia]]
== Lidhje të jashtme ==
* {{en}} [http://www.etymonline.com/index.php?search=paradise&searchmode=none ''Etimologjia në linjë'']
* {{en}} [http://www.balashon.com/2007/12/pardes-and-paradise.html ''Balashon: Diktuesi i gjuhëd hebraike.'']
[[Kategoria:Feja]]
 
 
[[Kategoria:Feja]]