Dallime mes rishikimeve të "12 Korrik"

42 bytes added ,  12 vjet më parë
v
roboti shtoj: qu:12 ñiqin anta situwa killapi; cosmetic changes
v (roboti shtoj: ur:12 جولائی)
v (roboti shtoj: qu:12 ñiqin anta situwa killapi; cosmetic changes)
 
 
== Ngjarje ==
 
== Lindje ==
{{KORRIK}}
*
* [[1967]] - [[John Petrucci]] - Kitaristi dhe themeluesi i bendit [[Dream Theater]]
* [[Jul Cezari]] - Perandor i Romës
 
== Vdekje ==
 
* [[1536]] - [[Erazmo Roterdams]], humanist, letrar, filolog dhe filozof holandez.
 
== Festa dhe përvjetore ==
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
<!--interwiki-->
 
[[CategoryKategoria:Korrik]]
 
<!--interwiki-->
 
[[af:12 Julie]]
[[pl:12 lipca]]
[[pt:12 de julho]]
[[qu:12 ñiqin anta situwa killapi]]
[[ro:12 iulie]]
[[ru:12 июля]]