Dallime mes rishikimeve të "Kajsia"

580 bytes added ,  12 vjet më parë
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
 
==Pershkrimi==
Është një fryt mishi, me kokrra të rrumbullakta, me një bërthamë që përmban një farë të madhe.
 
Mishi është i ëmbël, me lëng portokalli dhe të vendosur - carotene ose provitamin A është e lartë, kjo është ajo që i jep ngjyrë portokalli dhe kajsia është e pasur me pektin, e cila bymehet në ujë lehtësisht dhe që i japin ana e tij e butë.
Lëkurës, ngjyra mund të shkojnë nga e verdhë në të kuqe, pika-pika ndonjëherë me "Freckles" dhe hani. Ngjyra e kuqe nuk është një garanci për pjekuri dhe kajsi ripens vetëm pas mbledhje më shumë.