Ndryshimi mes inspektimeve të "Guns N' Roses"

8 bytes added ,  10 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: eo:Guns N' Roses; cosmetic changes)
v
'''Guns N' Roses''' ([[sqt.]] pistole dhe trëndafila) është një grup muzikor [[hard rock]] nga [[SHBA|Amerika]], formuar në vitin [[1985]], në [[Los Angeles]] ([[Kalifornia]]).
== Historia e grupit ==
Guns N' Roses u formua në vitin 1986 nga [[Axl Rose]], [[Slash]], Izzy Stradlin, Duff McKagan dhe Steven Adler. Ata u regjistruan me kompanin muzikore Geffen Records. Në vitin 1987 ata lëshuan albumin Appetite for Destruction.
== Antarët e grupit ==
Antaret aktual te grupit jane:
158

edits