Ndryshimi mes inspektimeve të "Xhaferr bej Ypi"

v
roboti ndryshoj: es:Xhafer Bej Ypi; cosmetic changes
v (roboti shtoj: en, es, et, fr, hu, pl, pt)
v (roboti ndryshoj: es:Xhafer Bej Ypi; cosmetic changes)
'''Xhaferr Ypi''' (Xhaferr Bej Ypi), shërbeu si Kryeministër i Shtetit Shqiptar gjatë periudhës Janar [[1922]] - 4 Dhjetor [[1922]].
 
== Kontributet dhe Veprat ==
:[[Politika|Politikë]]
:[[Diplomacia|Dipmomaci]]
{{biografi-cung}}
 
[[categoryKategoria:politikanëPolitikanë shqiptarë]]
[[categoryKategoria:diplomatëDiplomatë shqiptarë]]
[[CategoryKategoria:Kryeministra të Shqipërisë]]
 
[[en:Xhafer Bej Ypi]]
[[es:Xhafer Bej Ypi]]
[[et:Xhafer Ypi]]
[[fr:Xhafer Ypi]]