Ndryshimi mes inspektimeve të "Stema e Belgjikës"

ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:Coats of arms of Belgium Government.svg|thumb|]]
[[Figura:Blason Royaume de Belgique (Petites armes).svg|thumb|]]
'''[[Stema]] e [[Belgjika|Belgjikës]]''' përmban një [[luan]], të quajtur "Luani belg" ose [[Leo Belgicus]]. Kjo është në përputhje me nenin 193 të [[Kushtetuta e Belgjikës|Kushtetutës së Belgjikës]]:
<blockquote>Kombi Belg merr ngjyrën e kuqe, të verdhë dhe të zezë si ngjyra kombëtare, dhe si stemë merr Luanin Belg me moton "BASHKIMI JEP FUQI".</blockquote>
 
12.730

edits