Ndryshimi mes inspektimeve të "Lugthi"

1 byte removed ,  11 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 93.34.54.0 (diskutimet) në versionin e fundit nga SieBot.
v (U kthyen ndryshimet e 93.34.54.0 (diskutimet) në versionin e fundit nga SieBot.)
[[Skeda:Illu stomach.jpg|right|thumb|Lukthi]]
'''StomakuLukthi''' është një organ muskulor strajcor i cili gjendet në pjesën e sipërme të barkut.Ky organ gjendet nen diafragmen dhe nen rrezhden e majt te melqise. Forma e tij eshte e ndryshueshme, por lukthi mesatarisht i mbushur e ngjason grepin me gjatesi 25 cm.
 
== Pjesët e Lukthit ==