Ndryshimi mes inspektimeve të "Hysni Myzyri"

36 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Duke vlerësuar veprimtarinë e tij pedagogjike dhe shkencore, Prof. Hysni Myzyrit iu ngarkuan detyrat e shefit të Departamentit të Historisë në fakultetin e Histori Filologjise të Universitetit të Tiranës dhe detyra e Nëndrejtorit të Institutit të Historisë së Akademisë së Shkencave të Shqipërisë në periudhën 1994-1997. U nda nga jeta mė [[4 shkurt]] [[2007]] në Tiranë.
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Category:Historianë shqiptarë]]
[[Category:Lindje 1935]]
1.621

edits