Ndryshimi mes inspektimeve të "Kajro"

No change in size ,  10 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 62.202.113.115 (diskutimet) në versionin e fundit nga ArthurBot.
v (U kthyen ndryshimet e 62.202.113.115 (diskutimet) në versionin e fundit nga ArthurBot.)
== Pozita gjeografike ==
Kairo është i vendosur në bregun e djathtë dhe ujdhesat e lumit Nil, në pjesën veriore të Egjiptit, gjegjësisht në luginën ku lumi Nil ndahet në tri degë , aty ku fillon delta e [[Nili]]t.
== Historia == Historia
=== Themelimi === Themelimi
 
== Shih edhe ==
1.596

edits