Dallime mes rishikimeve të "Anglezët"

42 bytes added ,  12 vjet më parë
v
roboti shtoj: yo:Àwọn ará Ilẹ̀gẹ̀ẹ́sì; cosmetic changes
v (roboti shtoj: yo:Àwọn ará Ilẹ̀gẹ̀ẹ́sì; cosmetic changes)
Termi anglezët (në kohërat e kaluara në krahinat shqiptare janë përdorur termet si: inglezi, englezi) është përdorur dhe përdoret shpesh për popullin, e posaçërisht për zyrtarët e ushtarakët britanikë.
 
[[Kategoria:popuj]] [[Kategoria:angliPopuj]]
[[Kategoria:Angli]]
 
[[ar:إنجليز]]
[[uk:Англійці]]
[[ur:انگریز]]
[[yo:Àwọn ará Ilẹ̀gẹ̀ẹ́sì]]
[[zh:英格蘭人]]