Ndryshimi mes inspektimeve të "St. Gallen"

6 bytes removed ,  11 vjet më parë
v
roboti largoj: ar:سانت غالن; cosmetic changes
v (roboti shtoj: ar:سانت غالن)
v (roboti largoj: ar:سانت غالن; cosmetic changes)
'''Sent Galen''' ([[gjuha gjermane|gjer.:]] St. Gallen), është qytet në Zvicër, kryeqendra e kantonit me të njejtin emër.
 
== Gjeografia ==
 
== Historia ==
 
== Ekonomia ==
 
== Arsimi dhe kultura ==
 
== Sporti ==
 
== Ngjarjet ==
 
== Transporti ==
 
== Turizmi ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{Gjeo-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Qytete në Zvicër]]
 
[[als:St. Gallen (Stadt)]]
[[ar:سانت غالن]]
[[ca:Sankt Gallen]]
[[cs:St. Gallen]]