Dallime mes rishikimeve të "Adem Ramadani"

7 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|DV =
|VV =
|Nenshtetesia Shkupjanali
|Nacion = shqiptar
|}}
'''Adem Ramadani''' lindi më [[27 shtator]] të vitit [[1978]], në [[Shkup]] një ish këngëtar mjaft i njohur nga Shkupi i cili me disa prej albumeve te tija para disa vitesh ka korrur suksese te mëdha deri atë ditë kur ai vendosi te perqafoj fort [[Islami]]n dhe ne atë menyr të distancohet nga muzika duke filluar të këndoj [[ilahi]] në gjuhën shqipe.
Anonymous user