Ndryshimi mes inspektimeve të "4 Mars"

11 bytes added ,  10 vjet më parë
v (roboti shtoj: kl:Martsi 4)
* [[1970]] - Eksplodoi nëndetësja franceze ''Eurydice''.
* [[1977]] - Tërmet në [[Bukuresht]], [[Rumani]].
* [[1980]] - [[Robert Mugabe]] fioti zgjedhjet dhe u bë kryeministri i parë i zi në [[Zimbabveja|Zimbabue]].
* [[1982]] - [[NASA]] lansoi "Intelsat V".
* [[1997]] - Presidenti amerikan [[Bill Clinton]] ndaloi kërkimet për klonim të njeriut.
906

edits