Ndryshimi mes inspektimeve të "Universal Studios"

v
roboti shtoj: ms:Universal Studios; cosmetic changes
v (roboti ndryshoj: ru:Universal Studios)
v (roboti shtoj: ms:Universal Studios; cosmetic changes)
[[FiguraSkeda:Universal logo.jpg|300px|thumb|[[Logo]] e tanishme të '''Universal Studios''']]
'''Universal Studios''' (njohur edhe si '''Universal Pictures''') është një [[filmstudio]] dhe një ndërmarrje e [[NBC Universal|NBC Universal Inc]].
 
 
{{filmstudio-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Filmstudio]]
[[CategoryKategoria:Ndërmarrje]]
[[CategoryKategoria:Universal Pictures|*]]
 
[[ar:إستوديوهات يونيفيرسال]]
[[ja:ユニバーサル・ピクチャーズ]]
[[ko:유니버설 스튜디오]]
[[ms:Universal Studios]]
[[nl:Universal Studios]]
[[no:Universal Pictures]]