Dallime mes rishikimeve të "Vesa Luma"

131 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Infobox muzikant | emri = Vesa Luma | pseudonim = | foto = 250px | titulli = | emri i vërtetë = | lindja = {{Ditëlindja dhe mosha/Femër|12|5|1986}} | vdek...)
 
No edit summary
| titulli =
| emri i vërtetë =
| lindja = {{Ditëlindja dhe mosha/Femër|12|5|1986}} <ref>[http://www.teksteshqip.com/bio.php?aid=272 Teksteshqip.com]</ref>
| vdekja =
| vite aktiv =
| webfaqja =
}}
'''Vesa Luma''' (u lind më 12 maj, [[1986]] në [[Prishtina|Prishtinë]]) është këngëtare nga [[Kosova]].
==Kariera==
Luma filloi karierën duke marrë pjesë në festivalin për talente [[Ethet]].Luma mbërriti deri ne vendet e 5-ta. Pas kësaj Luma vazhdoi karierën me këngët e saja të reja të cilat filluan të dilnin në shitje nga vitin [[2006]]. Kënga e saj që mbërriti popullaritet më së shumti ishte [[Jemi dhe S'jemi]].