Ndryshimi mes inspektimeve të "David Ben-Gurion"

19 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
*Në vitin 1951 dhe 1971, Ben-Gurioni u shpërblye me çmimin Bialik për mendimin hebre.<ref name=bialik>{{Cite web| title = List of Bialik Prize recipients 1933-2004 (in Hebrew), Tel Aviv Municipality website| url = http://www.tel-aviv.gov.il/Hebrew/_MultimediaServer/Documents/12516738.pdf}}</ref>
 
== Përkujtimi ==
 
==Referencat==
1.822

edits