Dallime mes rishikimeve të "Kajsia"

29 bytes added ,  12 vjet më parë
v
roboti shtoj: ga:Aibreog, gv:Apricoc; cosmetic changes
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti shtoj: bn, en ndryshoj: an, ko)
v (roboti shtoj: ga:Aibreog, gv:Apricoc; cosmetic changes)
Mishi është i ëmbël, me lëng portokalli dhe të vendosur - carotene ose provitamin A është e lartë, kjo është ajo që i jep ngjyrë portokalli dhe kajsia është e pasur me pektin, e cila bymehet në ujë lehtësisht dhe që i japin ana e tij e butë.
Lëkurës, ngjyra mund të shkojnë nga e verdhë në të kuqe, pika-pika ndonjëherë me "Freckles" dhe hani. Ngjyra e kuqe nuk është një garanci për pjekuri dhe kajsi ripens vetëm pas mbledhje më shumë.
 
 
[[Kategoria:Fruta]]
[[fi:Aprikoosi]]
[[fr:Abricot]]
[[ga:Aibreog]]
[[gd:Abragod]]
[[gl:Albaricoque]]
[[gv:Apricoc]]
[[he:משמש]]
[[hr:Marelica]]