Ndryshimi mes inspektimeve të "Rrethi i Librazhdit"

v
roboti ndryshoj: tr:Librazhd İlçesi; cosmetic changes
v (roboti shtoj: hr:Libraždski distrikt)
v (roboti ndryshoj: tr:Librazhd İlçesi; cosmetic changes)
[[ImageSkeda:AlbaniaLibrazhd.png|thumb|right|Rrethi i Librazhdit]]
 
'''Rrethi i Librazhdit''' është njëri nga 36-të rrethet e [[Shqipëri]]së. Rrethi i Librazhdit ka 84.000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 1.102 km<sup>2</sup> dhe kryeqendër [[Librazhdi]]n.
 
Vendbanime tjera të njohura në këtë rreth janë :
* [[Përrenjasi|Përrenjas]]
 
{{AL-gjeo-cung}}
{{Shqipëria}}
 
[[KategoriKategoria:Rrethe në Shqipëri]]
 
[[cs:Okres Librazhd]]
[[sr:Област Либражд]]
[[sv:Librazhd distrikt]]
[[tr:Librazhd, Arnavutlukİlçesi]]
[[ur:ضلع لیبراژد]]
[[zh:利布拉德區]]