Dallime mes rishikimeve të "Ulliri"

1 byte added ,  12 vjet më parë
== Llojet e kultivareve ==
 
Ne Shqipëri njhen disa lloje të ullirit njëri nga llojet quhet ''Ulli Berati''.
Gjethet e ullirit(Oleae Folium).
Ne saje te heterozideve(oleuropeozid dhe oleosid),te acidit glikolik etj.,droga vepron shume shpejt dhe drejtperdrejt ne hipertension,sidomos ne fazen fillestare.
Anonymous user