Ndryshimi mes inspektimeve të "Kurt Waldheim"

38 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:Bundesarchiv Bild 183-M0921-014, Beglaubigungsschreiben DDR-Vertreter in UNO new.png|thumb| right|250px]]
 
'''Kurt Waldheim''' (limdi në Sankt Andrä-Wördern, më [[21 shtator]] [[1918.]] , vdiq në - Vjenë, më [[14 qershor]] [[2007.)]], diplomatadiplomat dhe politikan austriak.
==Biografia==