Ndryshimi mes inspektimeve të "Kurt Waldheim"

15 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:Bundesarchiv Bild 183-M0921-014, Beglaubigungsschreiben DDR-Vertreter in UNO new.png|thumb| right|250px|Kurt Waldheim ]]
 
'''Kurt Waldheim''' limdi në Sankt Andrä-Wördern më [[21 shtator]] [[1918]] , vdiq në Vjenë më [[14 qershor]] [[2007]], diplomat dhe politikan austriak.