Dallime mes rishikimeve të "Kastrioti"

1.604 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
:Infrastruktua
::[[Rrugë|rreti rrugorë]]
Prej rreth 150 kilometrave rrugë të asfaltuar 30 janë në gjendje të mirë, ndërsa jashtë qendres mund të hasen rrugë të asfaltuara rreth qendrae të banuara ndërsa pjesa tjeter e rrugës është në gjendje si të ishin rrugë të një beteje luftarake. Gjatë stinës së dimrit ndodhë që fshatrat për rreth qendres për shkak të rreshje të shiut e të dëboës të ç kyqen nga rrjeti rrugorë me qendren e Kastriotit
::[[Uji|Ujësjellësi]]
Furnizuesi kryesor është sipërmarrja lokale e ujit "Batllava" e cila sjellë një ujë të pastër dhe të mirë. Disa fshatra të vogla dhe të largëta nga qedra nuk janë ende të kyqura në ujësjellsin e qytetit përshkake të ndryshme si shkatërrimi apo e-amortizimii i ujësjellësit.
 
== Shiko dhe këtë==
* [[:Category:Kastriot:Foto|Foto galeria]]
 
==Burim i të dhënave==
* <small>Dokumente të [[OSCE]]-së të gjetura në internet në vitin [[2006]], për profilet e komunave të Kosovës: [http://www.osce.org/documents/mik/2005/12/1194_en.pdf mik/2005/12/1194_en.pdf]</small>
* <small>Dokumente të [[Rrjeta Elektronike e Organizatave Mjedisore Kosovare|Rrjetës Elektronike të Organizatave Mjedisore Kosovare]] - Sharri.net [[2006]]: [http://www.sharri.net/admin/editor/downloads/komunat/obiliqi.pdf obiliqi.pdf]</small>
* <small>Dokumente të [[Posta dhe Telekomi i Kosovës|Postës dhe Telekomit Kosovës]] të gjetura në internet [[2006]]:[http://www.ptkonline.com/web/site/index.php?CatId=8&PageId=15&language=0 KodePostare.pdf]</small>
* <small>Dokumente të Misionit të Bibliotekës së Kosovës të gjetura në internet në vitin [[2006]]: Raporti i IFLA-s/FAIFE-së, prill 2000: [http://www.ifla.org/faife/faife/kosova/koan3alb.htm Anex 3]
</small>
== Lidhje të jashtme ==
{{Commonscat|Obilić/Kastriot}}
http://www.komuna-obiliq.org/?cid=1,1
*[http://www.ifla.org/faife/faife/kosova/kosorepo.htm#_Toc480784381 IFLA - International Federation of Library Associations and Institutions] - raport para dhe pas luftës - anglisht
 
 
 
Anonymous user