Ndryshimi mes inspektimeve të ".al"

54 bytes removed ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: es:.al)
synimi=Entitete të lidhura me [[Figura:Flag of Albania.svg|30px]]|
përdorimiaktual=Përdoret në Shqipëri|
kufizimi=Vetëm për subjektetShtetasit shqiptareShqipëtar osene përShqipëri subjektetdhe ejashtë huajaShqipërisë duke kanëpërfshirë edhe bizneset përfaqësityreregjistruara në [[Shqipëri]]; duhet të jetë në nën domenin e duhur|
struktura= Regjistrimet janë të mundur per te gjitha nivelet|
dokumentet=[http://www.ert.gov.al/ert_alb/static/TI_Form_Pasq.html (PDF)]|
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.hostakep.gov.al Host.alAKEP] Host.al,Autoriteti njei kompaniKomunikimeve qe ju ndihmon me rregjistrimin e domaineve .al. PerfshinElektronike dhe nje WhoisPostare Server(AKEP
* [http://www.ert.gov.al/ert_alb/pubs.html Kontakti me ERT]
* [http://www.iana.org/root-whois/al.htm Whois informatat për .al]
Anonymous user