Dallime mes rishikimeve të "Adem Ramadani"

50 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox Adem Ramadani| height="200"
{{fjala}}
|FOTO = foto harta=[[Figura:noimage.png|220px140px]]
{{Biografia-Box
| emri=
|Emri Mbiemri = Adem Ramadani
| komuna=
|FOTO = [[Figura:noimage.png|220px]]
|Emri = Adem banor=
| posta=
|Mbiemri = Ramadani
| telefoni=
|Emri Alt =
| lartësia=
|Prof = solist
| latitude=
|DL = [[27 shtator]] [[1978]]
| longitude=
|VL = [[Shkup]]
|DV = web=
|}}
|VV =
 
|Nenshtetesia Shkupjanali
 
|}}
'''Adem Ramadani''' lindi më [[27 shtator]] të vitit [[1978]], në [[Shkup]] një ish këngëtar mjaft i njohur nga Shkupi i cili me disa prej albumeve te tija para disa vitesh ka korrur suksese te mëdha deri atë ditë kur ai vendosi te perqafoj fort [[Islami]]n dhe ne atë menyr të distancohet nga muzika duke filluar të këndoj [[ilahi]] në gjuhën shqipe.
 
Anonymous user