Ndryshimi mes inspektimeve të "Bakr"

5 bytes removed ,  11 vjet më parë
v (roboti shtoj: ang:Coper)
 
 
== Si fitohet bakri ==
PerBakri prodhimin e bakrit perftohetpërftohet nga gurlecetminerali ei bakrit (CuFeS2) si fillim guriminerali i bakrit (Cu2S me permbajte variabile te FeS, Cu-Permbajtja afersisht. 70 %).
 
== Shih dhe këtë ==
Anonymous user