Ndryshimi mes inspektimeve të "Guns N' Roses"

4 bytes added ,  10 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
== Historia e grupit ==
 
Anëtarët e grupit në kulm të karrierës ishin [[Axl Rose]], [[Slash]], [[Izzy Stradlin]], [[Duff McKagan]] dhe [[Steven Adler]]. Rose, Stradlin dhe McKagan ishin me bendin që kur u krijua, dhe Slash dhe Adler erdhën pak më vonë. Bendi u formua në [[Los Angeles]] të Californisë. Ata u regjistruan me kompanin muzikore Geffen Records. Në vitin 1987 ata lëshuan albumin Appetite for Destruction.
Këngët më famoze te grupit janë [[Welcome to the Jungle]], [[Paradise City]], [[Sweet Child O'Mine]], [[Patience]], [[Live and Let Die]], [[November Rain]], [[Knockin' on Heaven's Door]], [[Don't Cry]], and [[Civil War]].
140

edits