Ndryshimi mes inspektimeve të "Guns N' Roses"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
Anëtarët e grupit në kulm të karrierës ishin [[Axl Rose]], [[Slash]], [[Izzy Stradlin]], [[Duff McKagan]] dhe [[Steven Adler]]. Rose, Stradlin dhe McKagan ishin me bendin që kur u krijua, dhe Slash dhe Adler erdhën pak më vonë. Bendi u formua në [[Los Angeles]] të Californisë. Ata u regjistruan me kompanin muzikore Geffen Records. Në vitin 1987 ata lëshuan albumin Appetite for Destruction.
Këngët më famoze te grupit janë [[Welcome to the Jungle]], [[Paradise City]], [[Sweet Child Oo' Mine]], [[Patience]], [[Live and Let Die]], [[November Rain]], [[Knockin' on Heaven's Door]], [[Don't Cry]], and [[Civil War]].
 
Muzika që ata krijuan ishte ndryshe nga stili rok i viteve 80. Ata nuk luanin muzikë "Hair Metal". Por gjithashtu stili muzikor i ngjante rokut tradiconal. Për këtë arsye shumë fanatikë muzikor u interesuan në GnR. Grupi po niseshe të krijohesh në vitin 1985. Bendi e vjetër e vokalistit Axl Rose quhej Hollywood Rose ndërsa e kitaristit të vjetër Tracii Guns quheshe L.A Guns. Ata bashkuan këto dy emra dhe e quajten grupin Guns N' Roses.
140

edits