Dallime mes rishikimeve të "Zinedine Zidane"

246 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
==1998 Kupa e Botës==
Zidane e fitoi Kupën e Botës 1998 me Francën, duke shënuar dy herë në finale kundër kampionëve të mbrojtur Brazil.
 
==Europiani 2000==
Ai përfundoi me dy gola, si Franca pastaj fitoi Europianin e viti 2000, duke u bërë ekipi i parë që mban dy kupat Kupën e Botës dhe të kampionatit europian që nga viti 1974 qe kishte ndodhur Gjermaninë Perëndimore.
 
{{biografi-cung}}
Anonymous user