Dallime mes rishikimeve të "Zinedine Zidane"

276 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Zidane u takua me gruan e tij, Véronique, duke luajtur për Kanës në sezonin 1988-89. Ata kanë katër djem: Enzo, Luca, [27] Theo, [28] dhe Elyaz. Luca dhe Theo janë të dy anëtarë të Real Madrid, Ekipi Infantil B.
 
==Nderon==
 
Bordeaux
==Statistika==
Kupa UEFA Intertoto: 1995
 
Juventus
[29]
Seria A: 1996-97, 1997-98
Klubi i performancës Liga Kupa kontinental Gjithsej
Super Kupa Italiane: 1997
Sezoni Klubi Ndeshje Lidhja Apps Qëllimet Qëllimet Qëllimet Apps Apps Qëllimet
Super Kupa Evropiane: 1996
Coupe de France Lidhja Evropë Gjithsej France
Intercontinental Cup: 1996
1988-89 Kanë Divizioni 1 2 0 - - 2 0
Kupa UEFA Intertoto: 1999
1989-90 0 0 - - 0 0
 
1990-91 28 1 - - 28 1
Real Madrid
1991-92 31 5-4 0 35 5
La Liga: 2002-03
1992-93 Girondins Bordeaux 1 Divizioni 35 10 - - 35 10
Kupa spanjisht Super: 2001, 2003
1993-94 34 6 - 6 2 40 8
UEFA Liga e Kampionëve: 2001-02
1994-95 37 6 3 2 4 1 44 9
Kupa UEFA Super: 2002
1995-96 33 6 14 3 8 1 55 10
Intercontinental Cup: 2002
COPPA Itali Lidhjes Italia Evropë Gjithsej
 
1996-97 Serie A Juventus 29 5 9 1 10 2 48 8
Ndërkombëtare
1997-98 32 7 5 1 11 3 48 11
FIFA Kupa Botërore: 1998
1998-99 25 2 6 0 10 0 41 2
Kampionati Kampionati Evropian: 2000
1999-00 32 4 4 0 4 0 40 4
 
2000-01 33 6 2 0 4 0 39 6
individual
Lidhja Spanjë Copa del Rey Totali i Evropës
Ballon d'Or dha Zidane ne 1998
2001-02 Real Madrid La Liga 31 7 9 1 9 3 49 11
Ligue 1 Lojtari i mirë i ri - 1994
2002-03 33 9 1 0 14 3 49 12
Ligue 1 lojtari më i mirë - 1996
2003-04 33 6 7 1 10 3 50 10
UEFA Liga e Kampionëve Mesfushori me i mire - 1998
2004-05 29 6 0 0 10 0 39 6
Ballon D'ose - 1998
2005-06 29 9 5 0 4 0 38 9
Player FIFA Kampionati Botëror i Vitit - 1998, 2000, 2003
Franca Gjithsej 200 34 17 5 22 4 239 43
FIFPro World XI Ekipi i All-Star - 2005, 2006
Italia 151 24 26 2 49 5 226 31
Spanja 155 37 23 2 47 9 224 48
Karriera 506 Totali 95 66 9 118 18 689 122
 
{{biografi-cung}}
Anonymous user