Dallime mes rishikimeve të "Ifigjenia"

28 bytes added ,  12 vjet më parë
v
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Faqe e re: Ifigjenia (greq. Ifigenia, lat. Iphigenia) - e bija e Agamemnonit, mbretit të Mikenës dhe gruas së tij Klitemnstrës. Ifigjenia u bë heroinë tragjike me madhësi të vërtetë klasik...)
 
v (roboti shtoj: it:Ifigenia (mitologia))
[[he:איפיגניה]]
[[hu:Iphigeneia]]
[[it:Ifigenia (mitologia)]]
[[ja:イーピゲネイア]]
[[ko:이피게네이아]]
35.976

edits