Ndryshimi mes inspektimeve të "Ari"

3 bytes removed ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: sco:Gowd)
'''Ari''' apo '''Floriri''' është një [[Elementet kimike|element kimik]] me simbolin '''Au''' (nga [[latinishtja]] ''aurum'') dhe [[Numri atomik|numrin atomik]] 79. Ari ka me [[shekuj]] përdoret si [[Paraja|para]]monedhë. Ari është përcjellësi më i mirë i elektricitetit dhe nxehtësisë.
 
{{Commonsart|Gold|Ari}}
Anonymous user