Ndryshimi mes inspektimeve të "Zink"

559 bytes added ,  10 vjet më parë
Faqe e re: == Zinku == Zinku gjendet ne natyre ne trajte sulfuresh ZnS, nga dhe pergatitet industrialisht. Eshte nje nga metalet me aktive. vepron me acidet duke cliruar hidrogjen. Ne ajer mbuloh...
(Faqe e re: == Zinku == Zinku gjendet ne natyre ne trajte sulfuresh ZnS, nga dhe pergatitet industrialisht. Eshte nje nga metalet me aktive. vepron me acidet duke cliruar hidrogjen. Ne ajer mbuloh...)
(Pa ndryshime)
Anonymous user