Ndryshimi mes inspektimeve të "Kapadokia"

4 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
një numër i madh i qyteteve nëntokësore, më e famshme dhe Kaymaklı Derinkuyu
[2], të cilat janë zbuluar nga arkeologët që nga viti 1960.
qytete të tjera të njohura janë Urgup dhe [[Avanos]].
 
== Literatur ==
Anonymous user