Ndryshimi mes inspektimeve të "4 Mars"

22 bytes added ,  10 vjet më parë
v
roboti shtoj: ckb:٤ی ئازار; cosmetic changes
v (roboti ndryshoj: lbe:4 марта)
v (roboti shtoj: ckb:٤ی ئازار; cosmetic changes)
* [[1997]] - Presidenti amerikan [[Bill Clinton]] ndaloi kërkimet për klonim të njeriut.
* [[2001]] - Një automobil-bombë shpërtheu pranë qendres televizive të [[Qendra Televizive e BBC|BBC]] në [[Londër]] dhe lëndoi seriozisht 11 persona. Sulmi u mvesh organizatës irlandeze [[Real IRA]].
* [[2001]] - U rrëzua një urë në veri të [[Portugalia|Portugalisë]] duke lën të vdekur 70 persona.
* [[2008]] - [[Holanda]], zyrtarisht njeh pavarësinë e [[Republika e Kosovës|Republikës së Kosovës]].
* [[2008]] - [[Suedia]] , zyrtarisht e njohu [[Republika e Kosovës|Republikën e Kosovës]].
 
== Lindje ==
[[cbk-zam:4 de Marso]]
[[ceb:Marso 4]]
[[ckb:٤ی ئازار]]
[[co:4 di marzu]]
[[cs:4. březen]]