Ndryshimi mes inspektimeve të "The Killers"

40 bytes added ,  10 vjet më parë
 
== Historia e bendit ==
Ne 2001, [[Brandon Flowers]] u perjashtua nga banda ku bente pjese (Blush Response) pasi nuk pranoi te shperngulej bashke me pjesen tjeter te bandes ne Los Angeles, Kaliforni. Me pas Flowers u njoh me David Keuning pasi iu pergjigj njoftimit qe ky i fundit kishte shpallur ne gazeten e Vegasit per te kerkuar antare per nje bande te re dhe kishte vendosur si reference [[Oasis]], [[The Cure]], [[U2]] dhe [[Beatles]].
 
Më vonë grupit ju bashkuan edhe Ronnie Vanucci (bateri) dhe Mark Stoermer (kitare bass).
 
Emri The Killers (Vrasesit) erdhi nga bateria e nje bande imagjinare ne nje video muzikore te kenges "[[Crystal]]" nga grupi [[New Order]].
 
Ne 19 Gusht 2003 ata paten premieren e kenges "[[Mr. Brightside]]" ne nje show te radios [[BBC Radio 1]] ne Britanine e Madhe. Me pas grupi shkoi ne Londer dhe filloi te jepte shfaqje neper bare dhe klube. Audienca filloi te rritej nga nata ne nate vetem nga fjalet qe filluan te perhapeshin nga njerezit qe ishin te pranishem gjate shfaqjeve te tyre. Gjithashtu kritikat e ndryshme ishin mjaft pozitive.
 
Me tu kthyer ne SHBA ata u kontraktuan nga studioja muzikore [[Island Def Jam]].
 
== Diskografia ==
Anonymous user