Ndryshimi mes inspektimeve të "The Killers"

12 bytes added ,  10 vjet më parë
'''The Killers''' janë një grup "alternative-rock" amerikan nga [[Las Vegas]], [[Nevada]] që u themelua në vitin [[2002]]. Muzika e tyre influencohet nga stilet muzikore te viteve 1980 - 1990. Dy albumet e para te grupit kane shitur mbi 12 milione kopje ne mbare boten. Ne nentor 2008 "The Killers" hodhën në treg albumin e tyre të tretë "[[Day & Age]]"
 
== Historia e Fillimit të Grupit (2001-2003) ==
Në 2001, [[Brandon Flowers]] u perjashtua nga banda ku bënte pjesë (Blush Response) pasi nuk pranoi të shpërngulej bashkë me pjesën tjetër të bandës në Los Angeles, Kaliforni. Me pas Flowers u njoh me David Keuning pasi iu pergjigj njoftimit që ky i fundit kishte shpallur në gazetën e Vegasit për të kërkuar bashkëpuntorë për një bandë të re dhe kishte vendosur si referencë grupet muzikore [[Oasis]], [[The Cure]], [[U2]] dhe [[Beatles]].
 
Anonymous user