Ndryshimi mes inspektimeve të "12 Maj"

654 bytes removed ,  10 vjet më parë
v (roboti shtoj: pa:੧੨ ਮਈ)
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 31|Prill|Maj|Qershor}}
== Ngjarje ==
* [[1820]] - [[Florence Nightingale]], humaniste breitaneze
* [[1828]] - [[Dante Gabriel Rossetti]], piktor dhe shkrimtar britanez
* [[1842]] - [[Jules Massenet]], kompozitor francez
* [[1845]] - [[Gabriel Fauré]], kompozitor francez
* [[1907]] - [[Katharine Hepburn]], aktore amerikane
* [[1910]] - [[Karlo Bulić]], aktor kroat
* [[1921]] - [[Joseph Beuys]], piktor gjerman
* [[1928]] - [[Burt Bacharach]], kompozitor dhe pianist amerikan
* [[1946]] - [[Daniel Libeskind]], arkitekt amerkan
* [[1948]] - [[Steve Winwood]],muzikant britanez
* [[1962]] - [[Emilio Estevez]], aktor emerikan
* [[1966]] - [[Bebel Gilberto]], kantautore braziliane
 
== Lindje ==