Ndryshimi mes inspektimeve të "12 Maj"

657 bytes added ,  10 vjet më parë
== Lindje ==
{{MAJ}}
 
 
 
* [[1820]] - [[Florence Nightingale]], humaniste breitaneze
* [[1828]] - [[Dante Gabriel Rossetti]], piktor dhe shkrimtar britanez
* [[1842]] - [[Jules Massenet]], kompozitor francez
* [[1845]] - [[Gabriel Fauré]], kompozitor francez
* [[1884]] - [[Bedřich Smetana]], kompozitor dhr dirigjent çek
* [[1907]] - [[Katharine Hepburn]], aktore amerikane
* [[1910]] - [[Karlo Bulić]], aktor kroat
* [[1911]] - [[Vasilij Osipovič Ključevski]], shkrimtar dhe historian rus
* [[1921]] - [[Joseph Beuys]], piktor gjerman
* [[1928]] - [[Burt Bacharach]], kompozitor dhe pianist amerikan
* [[1946]] - [[Daniel Libeskind]], arkitekt amerkan
* [[1948]] - [[Steve Winwood]],muzikant britanez
* [[1962]] - [[Emilio Estevez]], aktor emerikan
* [[1966]] - [[Bebel Gilberto]], kantautore braziliane
* [[1970]] - [[Nelly Sachs]], letrare gjermane