Ndryshimi mes inspektimeve të "12 Maj"

1 byte added ,  10 vjet më parë
== Vdekje ==
* [[1871]]. - [[Daniel-François-Esprit Auber]], skulptor francez (* [[1782]].)
* [[1884]]. - [[BedřichBedzhih Smetana]], skulptorkompozitor çek (* [[1824]].)
 
== Festa dhe përvjetore ==