Ndryshimi mes inspektimeve të "12 Maj"

196 bytes added ,  10 vjet më parë
*[[2003]]- Shpërthime në [[Riad]], të kryera nga [[Al Kaida]], vriten 26 vetë.
*[[2008]]- Tërmet në [[Wenchuan]] (rreth 8,0 shkallë) në provincën [[Sichuan]] të [[Kina|Kinës]], 69.000 viktima.
* [[2010]] - [[Libi]] 105 të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit.
* [[2010]] - Katër të vdekur dhe disa të plagosur është bilanci i incidentit të armatosur që gjatë natës ka ndodhur në afërsi të fshatit [[Radushë]] të [[Shkupi]]t, mëson Alsat-M.
 
== Lindje ==