Dallime mes rishikimeve të "Onkologjia"

136 bytes removed ,  11 vjet më parë
U kthye versioni 646754 i bërë nga 80.78.67.254 (diskutimet)
(U kthye versioni 646754 i bërë nga 80.78.67.254 (diskutimet))
Oncology është dega e mjekësisë që merret me tumors (kanceri). Një mjekësore onkologji praktikave profesionale i cili është një oncologist. Afati fillon nga greke onkos (ονκος), që do të thotë ngarkesë e anijes, në masë, ose tumor, dhe prapashtesë-i rënduar, ka kuptimin e "Studimi i". Oncology ka të bëjë me:..............................................
[[Kategori:Mjekësi]]
''''''Tekst i trashë'''''''''Tekst i trashë'''''''''Tekst i trashë'''''''''Tekst i trashë'''''''''Tekst i trashë''''''''''''''''''