Ndryshimi mes inspektimeve të "Sabit Rrustemi"

73 bytes removed ,  10 vjet më parë
== Krijimtaria ==
Në vitin [[1977]] boton poezinë e parë ne revistën "Zëri i rinisë" të Prishtinës.
Muti më i madh i anamoravës dhe karrieristi nr. 1 ti qifsha robt krejt
Në vitin [[1981]], është shkrimtari i vetëm i [[Kosovë]]s që burgoset për shkak të botimit të tregimit "Nën maskën e mysafirëve", të botuar në revistën "Fjala" më [[1 prill]] të atij viti, ditën kur demonstratat shqiptare për Kosovën Republikë e mbushën Prishtinën. Dënohet me katër vjet burg nga regjimi i [[Jugosllavi]]së titiste, me ç’rast i ndalohet edhe botimi i krijimtarisë letrare. Tek në vitin [[1990]] boton përmbledhjen e parë të poezive. Është i martuar, baba i pesë fëmijëve. Jeton në Zhegër.
 
Anonymous user