Dallime mes rishikimeve të "Apasionata"

313 bytes added ,  16 vjet më parë
v
Aktualizim i filmave të lidhura me stampën InterMovie
vNo edit summary
v (Aktualizim i filmave të lidhura me stampën InterMovie)
<!-- ... këtu fillon tabela ... -->
{{InterMovie|
|Foto=[[Figura:No_cover.png|192px|center|thumb|Figura mungon]]
|TitullFilm=Apasionata
|TitullOrg=Apasionata
|Minuta=86 min.
|Gjuha=[[Shqip]]
|Genre=
|Mosha= ≥12
|Regjizori=[[Kristaq Mitro]] &</br> [[Ibrahim Muçaj]]
|Romani=
|Kompozitori=
|KinematografKamera=[[Saim Kokona]]
|DrejtorArt=[[Arben Basha]]
|Producenti=[[Qiriako Bullano]]
|}}
<!-- ... këtu përfundon tabela ... -->
==Filmi: Apasionata==
 
=== InfoInformacion ===
{| {{Tab1}}
Film artistik i metrazhit të gjatë i Kinostudios [[Shqipëria e Re]] i prodhuar në vitin [[1983]]. Regjinë e kanë bërë [[Kristaq Mitro]] në bashkëpunim me [[Ibrahim Muçaj]]. Në rolet kryesore paraqiten [[Kastriot Çaushi]], [[Matilda Makoçi]], [[Agim Qirjaqi]], [[Kadri Roshi]] dhe [[Spiro Duni]]. Filmi për herë të parë është shfaqur në vitin [[1983]]
|-
| Film artistik i metrazhit të gjatë i [[Kinostudio]]s [[Shqipëria e Re]] i prodhuar në vitin [[1983]]. Regjinë e kanë bërë [[Kristaq Mitro]] në bashkëpunim me [[Ibrahim Muçaj]].
Film artistik i metrazhit të gjatë i Kinostudios [[Shqipëria e Re]] i prodhuar në vitin [[1983]]. Regjinë e kanë bërë [[Kristaq Mitro]] në bashkëpunim me [[Ibrahim Muçaj]]. Në rolet kryesore paraqiten: [[Kastriot Çaushi]], [[Matilda Makoçi]], [[Agim Qirjaqi]], [[Kadri Roshi]] dhe [[Spiro Duni]]. Filmi për herë të parë është shfaqur në vitin [[1983]].
|-
|}
 
=== TemaPërmbajtja e filmit ===
{| {{Tab1}}
Apasionata trajton temën e ...
|-
| Apasionata trajton temën e ...
|-
|}
 
=== LidhjeShiko të jashtmedhe ===
{| {{Tab1}}
*{{Imdb titull|id=0295174|titulli=Apasionata}}
|-
| Këtu mund të vendosni një lidhje te një artikull tjetër...
|-
|}
 
=== Lidhje të jashtme===
{| {{Tab1}}
|-
*| {{Imdb titull|id=0295174|titulli=Apasionata}}
|-
|}
 
{{film-cung}}
 
<!-- Kategorizime -->
2.689

edits